دوشنبه, 19 آذر 1397

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در گفتگو با خبرگزاری تسنیم؛

 

ذخیره آب سد تهم زنجان به ۴۳ درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،یوسف رضاپور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در زنجان اظهار داشت: ذخیره آب پشت سد تهم سال گذشته 44 میلیون مترمکعب بود که امسال این رقم به 36.5 میلیون مترمکعب رسیده است.  

وی با اشاره به اینکه سد تهم مهمترین منبع تأمین آب شرب زنجان است، بیان کرد: میزان پر بودن آب پشت این سد از 52 درصد در بازه زمانی ابتدای مهرماه تا 11 دی ماه سال گذشته به 43 درصد در مدت مشابه امسال رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان میانگین حجم آب پشت سد گلابر از ابتدای مهرماه تا 11 دی ماه را 57 میلیون مترمکعب برشمرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 56 میلیون مترمکعب بود و میزان پر بودن این سد با کاهش یک درصدی 48 درصد گزارش شده است.

وی به افزایش 2 درصدی آب سد تالوار اشاره کرد و گفت: ذخیره آب پشت این سد از ابتدای مهر ماه تا 11 دی ماه 59 میلیون مترمکعب برآورد شده که در سال گذشته 48 میلیون مترمکعب بود.

رضاپور با اشاره به اینکه آب پشت سد کینه‌ورس نیز تغییر محسوسی نداشته است عنوان کرد: درصد پر بودن این سد نیز 99 درصد برآورد شده است.

وی با اشاره به کاهش بارش‌های جوی خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت بارش‌های سال آبی 96-97 حاکی از کاهش 54 درصدی بارندگی‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در سال آبی 95-96 از ابتدای مهرماه تا پایان آذرماه شاهد 63 میلیمتر بارندگی بود ابراز کرد: این رقم در مدت مشابه امسال 40 میلیمتر ثبت شده است.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان

دیدگاه کاربران