دوشنبه, 3 مهر 1396

 

نشست با بهره برداران و کشاورزان شهرستان طارم برگزار گردید.

 

نشست با بهره برداران و کشاورزان شهرستان طارم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان ،نشست با بهره برداران و کشاورزان شهرستان طارم با محوریت طرح احیاء وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و سطحی برگزار شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان  ،نشست با بهره برداران و کشاورزان شهرستان طارم با محوریت طرح احیاء وتعادل بخشی منابع آب زیرزمینی و سطحی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر اوجاقلو نماینده شرکت مهندسین مشاور کاوآب با ارایه گزارشی از نتایج روند مطالعات این طرح گفت:هدف از مطالعه منابع آبی این شهرستان بدست آوردن منابع و مصارف مقدار و اراضی منطقه است که منجر به شناسایی حجم آب مصرفی و تجمیع ایستگاههای پمپاژ آب و اجرای طرحهای مشاعی با همکاری کشاورزان و بهره برداران می گردد.

در ادامه این نشست مهندس علی عباسی مدیر بهره برداری منابع آب شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: باتوجه به اینکه کشور ما در منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و از طرفی کاهش بارندگی و نزولات آسمانی و برداشت های بی رویه از منابع آب زیرزمینی و سطحی موجب بحران آب شده است.وی گفت:شهرستان طارم قطب کشاورزی استان است و از نظر کشاورزی حائز اهمیت است.توسعه کشاورزی ،دخل و تصرف در حریم و بستر رودخانه ها ممنوع است و با تکمیل طرحهای عمرانی در حال اجراء دغدغه تامین آب  کشاورزان حل می شود.

مهندس علی عباسی اظهار داشت کشاورزان با اصلاح الگوی کشت،استفاده از روشهای نوین آبیاری و فرهنگ سازی در مصرف آب می توانند در بهره برداری آب مشارکت نمایند.

در ادامه این نشست دکتر قبادی نماینده شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: آب یک سرمایه ملی است همه ما بخصوص کشاورزان باید از این سرمایه ملی حفاظت نمایند تا آیندگان هم از این نعمت الهی بهره مند شوند.

وی گفت: مصرف آب در این شهرستان زیاد است با این مصرف آینده خوبی نخواهیم داشت و هدف از نظارت و پایش منابع آب تجمیع ایستگاههای پمپاژ آب و آب مصرفی است .

در پایان کشاورزان و بهره برداران نظرات و پیشنهادات خودرا جهت مصرف بهینه منابع آب شهرستان بیان نمودند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان

دیدگاه کاربران
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای زنجان است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا