|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

بهره ‌برداری فاز اول طرح تصفیه‌خانه آب شرب شهر زنجان

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: تا پایان سال جاری فاز اول طرح تصفیه‌خانه آب شرب شهر زنجان به بهره ‌برداری می‌رسد ...

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: تا پایان سال جاری فاز اول طرح تصفیه‌خانه آب شرب شهر زنجان به بهره ‌برداری می‌رسد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای زنجان ، مهندس فهیمی تصریح نمود : طرح تصفیه‌خانه آب شرب زنجان با تصفیه یک هزار و 270 لیتر آب در ثانیه  طراحی شده که فاز اول آن 635 لیتر آب در ثانیه را تصفیه و به شبکه آبرسانی زنجان منتقل خواهد کرد.

به گفته این مقام مسئول این طرح به منظور تکمیل و تامین آب شرب زنجان تا افق 30 سال آینده به 400 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد.وی با بیان اینکه برای تکمیل طرح تصفیه آب شرب زنجان نیازمند اجرای طرحهای خط انتقال آب از سهرین و فاز دوم تصفیه‌خانه ، احداث 5 مخزن ذخیره آب ، خطوط انتقال به شبکه شهری با اعتباری بالغ بر 280 میلیارد ریال هستیم ، اظهار داشت : برای بهره‌گیری بهینه از آب شرب تصفیه شده در شهر زنجان باید شبکه آبرسانی شهر زنجان بازسازی شود و برای اجرای این طرح به 120 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد. مهندس فهیمی به طرح مطالعاتی 16 سد از مصوبات هیات دولت در سطح استان زنجان اشاره کرد و افزود : این مصوبات در صورت تامین اعتبار لازم وارد مرحله اجرایی خواهند شد و اشتغال زایی این طرح‌ها 23 هزار و 473 نفر در سطح استان زنجان خواهد بود. وی خاطر نشان ساخت : با اجرا و بهره برداری از این طرحها 621 میلیون مترمکعب آب از آبهای سطحی استان زنجان مهار و 56 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم استان به اراضی آبی تبدیل خواهد شد. وی گفت : برای اتمام طرح مطالعاتی این 16 سد به 84 میلیارد ریال اعتبار که عموماً جزء بدهی‌ها است نیازمندیم

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان به اجرای سدخاکی تالوار ، گلابر ، فیله‌خاصه ، میرزاخانلو ، سدمخزنی بلوک و ... در سطح استان زنجان اشاره کرد و افزود : با تکمیل و بهره‌برداری از این سدها، چهره استان زنجان دگرگون خواهد شد. 
 مهندس فهیمی مهار آبهای سطحی استان زنجان و استفاده از آن در بخشهای مختلف را به عنوان یک ضرورت مورد تاکید قرار داد و افزود : در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، مهار آبهای سطحی استان زنجان با شتاب بیشتری دنبال خواهد شد. 
 وی اجرای سد خاکی تالوار را یکی از سدهای مهم در دست اجرای شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان توصیف کرد و گفت : این سد در 152 کیلومتری جنوب غربی زنجان واقع شده که با حجم مخزن 500 میلیون متر مکعب آب 231 میلیون متر مکعب آب را تنظیم خواهد کرد. 
 این مقام مسئول درآمد سالیانه مردم از این طرح را 199 میلیارد و 400 میلیون ریال ذکر کرد و اضافه نمود : با بهره‌برداری از این سد ، بیست هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم جذب بازار کار خواهند شد. 
 مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان اعتبارات پیش‌بینی شده برای اجرای این سد ( طبق موافقت‌نامه ) را 2 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود : تاکنون برای اجرای این طرح 350 میلیارد ریال هزینه شده و اعتبارات سال جاری نیز 120 میلیارد ریال است. 
 مهندس فهیمی با اعلام اینکه این سد از 72/61 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است ، افزود : طرح مطالعاتی شبکه آبیاری و زهکشی این طرح رو به اتمام است و زمینه‌های لازم برای اجرای شبکه در دست اقدام می‌باشد. 
 مهندس فهیمی اجرای سد گلابر را یکی دیگر از طرحهای در دست اجرای شرکت آب منطقه‌ای زنجان قلمداد کرد و افزود : این سد با ذخیره 116 میلیون متر مکعب آب سالیانه 46 میلیون مترمکعب آب را تنظیم خواهد کرد.
 وی هدف از اجرای این طرح را زیر پوشش قرار دادن 8 هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه عنوان کرد و گفت : این طرح سالیانه 7 هزار و 310 میلیارد ریال درآمد برای اهالی منطقه خواهد داشت و با بهره‌برداری از آن 6 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم جذب بازار کار خواهد شد.
 وی گفت : برای اجرای شبکه آبیاری و زهکشی این سد 800 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که تا کنون 470 میلیارد ریال آن هزینه شده و امسال نیز 130 میلیارد ریال برای اجرای آن اختصاص یافته است. 
 مهندس فهیمی پیشرفت فیزیکی ساختمان سد گلابر را 87 درصد و طرح شبکه آبیاری و زهکشی آنرا را 50 درصد اعلام کرد و افزود: با تامین اعتبارات مورد نیاز ، عملیات اجرایی این سد تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. 
 مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان میزان نزولات جوی استان زنجان در شش ماهه اول سالجاری را 397 میلی‌متر عنوان نمود و افزود : این میزان بارندگی نسبت به مدت مشابه سال قبل از 47 درصد رشد برخوردار بوده و نسبت به دوره آماری 30 ساله 31 درصد رشد نشان می‌دهد. 
 وی آبهای تولیدی سطحی استان زنجان را 2/2 میلیارد مترمکعب ذکر کرد و گفت : در حال حاضر از این میزان آبهای سطحی فقط 27 درصد یعنی 600 میلیون متر مکعب در استان بهره‌برداری می‌شود

کد خبر: 41
  تاریخ خبر : 25 مهر 1386
 1297
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 60
 • بیشترین بازدید همزمان : 236
 • بازدید امروز : 6,944
 • بازدید دیروز : 9,226
 • کل بازدید : 2,812,847
 • آخرین به روزرسانی : 25 فروردین 1400 11:35:16

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : زنجان، ضلع شمالی فلکه قائم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای زنجان
 • کدپستی : 4513713133
 • تلفن : 02433441041
 • فاکس :
 • پست الکترونیکی : info[at]znrw.ir
 • پیامک : 3000819190
 • تلفن گویا : 02433136000