|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

فاز اول تصفیه خانه آب مشروب شهر زنجان افتتاح شد

فاز اول تصفیه خانه آب مشروب و تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان به دست مهندس پرویز فتاح ، وزیر نیرو عصر امروز ، همزمان با سفر هیأت دولت به زنجان افتتاح شد .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان عملیات اجرایی این طرح از سال 83 آغاز و در سال جاری به اتمام رسید ...

فاز اول تصفیه خانه آب مشروب و تصفیه خانه فاضلاب  شهر زنجان به دست مهندس پرویز فتاح ، وزیر نیرو عصر امروز ، همزمان با سفر هیأت دولت به زنجان افتتاح شد .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان عملیات اجرایی این طرح از سال 83 آغاز و در سال جاری به اتمام رسید . هدف از اجرای طرح آبرسانی ، تامین ، جمع آوری ، انتقال و تصفیه آب شرب زنجان برای سال مقصد 1410 ، ارتقای کیفیت آب آشامیدنی شهر زنجان ، توزیع پایدار آب در شبکه و افزایش عمر مفید تاسیسات است . ظرفیت فاز اول این تصفیه خانه  635 لیتر در ثانیه که با روش اختلاط سریع ، زلال ساز و تصفیه فیزیکی آب است .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان با اجرای فاز دوم تصفیه خانه آب زنجان در مجموع 1270 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی تصفیه خواهد شد.وزیر نیرو در زنجان گفت : با روند توسعه روزافزون شهر زنجان ، باید فاز دوم طرح تصفیه خانه آب شرب این شهر آغاز و به اتمام برسد . مهندس فتاح ، وزیر نیرو عصر امروز در مراسم افتتاح فاز اول طرح آبرسانی و تصفیه خانه آب شرب زنجان اظهار داشت : با توجه به روند توسعه شهر زنجان قطعا نیاز این شهر بیش از ظرفیت آب تولیدی این تصفیه خانه در فاز اول خواهد بود و باید با اجرای فاز دوم طرح ظرفیت این تصفیه خانه به 1200 لیتر در ثانیه برسد .وی با مهم خواندن سد گلابر برای شهر زنجان ، عنوان کرد : تمامی اعتبارات مورد نیاز برای اتمام این طرح تا سال آینده تامین شده است.وزیر نیرو در جمع مدیران صنعت آب و برق ادامه داد : سد تالوار که بیشترین بهره را برای زنجان و بخشی برای همدان و کردستان دارد ، تا کنون 67 درصد پیشرفت داشته است . بودجه لازم برای اتمام این طرح نیز پیش بینی شده و سال آینده طرح سد تالوار نیز باید به اتمام برسد .وزیر نیرو در خصوص میزان آب مصرفی در صنعت زنجان بیان داشت : سهم آب صنعتی زنجان را تا 10 برابر نیز می توان افزایش داد چرا که بازده اقتصادی بالایی دارد .در نهایت پرویز فتاح ، وزیر نیرو با اشاره به این مطلب که بودجه آب از سال 84 تا کنون 80 درصد افزایش یافته است گفت : رئیس جمهوری عنوان داشته که از عرصه آب حمایت می کند و بودجه آب سال آینده کشور نسبت به سال 87 نیز افزایش یافته است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در حضور وزیر نیرو اعلام کرد :

طرحهای آتی شرکت آب منطقه ای زنجان 229 هزار و 398 نفر روز اشتغالزایی دربرخواهد داشت .به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای زنجان ، در مراسم افتتاح طرح آبرسانی و فاز اول تصفیه خانه آب شرب زنجان ، مهندس فهیمی مدیرعامل این شرکت گفت : 1500 میلیارد تومان برای طرحهای آینده این شرکت در زنجان برنامه ریزی شده که مجموعا 229 هزار و 398 نفر روز اشتغالزایی دربرخواهد داشت .وی با اشاره به افتتاح همزمان تصفیه خانه آب و تصفیه خانه فاضلاب در خصوص طرح بهره برداری از تولید تصفیه خانه فاضلاب زنجان اظهار داشت : این پروژه که به منظور تصفیه پساب زنجان راه اندازی شده در مجموع حدود 40 میلیون متر مکعب آب در سال تصفیه خواهد کرد و کارهای بهره برداری از آن در دستورکار شرکت آب منطقه ای زنجان قرار دارد .

به گفته این مقام مسئول از این آب در دو بخش کشاورزی و صنعت استفاده خواهد شد . در بخش صنعت کارخانه کاغذ سازی کهریزک که عهده دار تولید کاغذ از زباله استان و استانهای همجوار است از آب تولیدی این تصفیه خانه بهره خواهد برد و 3000 هکتار نیز در بخش کشاورزی از آب تصفیه شده توسط تصفیه خانه فاضلاب بهره مند می شوند .مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در ادامه به تشریح وضعیت مصرف فعلی آب و افق 1394 پرداخت و عنوان کرد : در افق 1394 میزان آب مصرفی در صنعت از 7/0 به 2 درصد ، میزان آب مصرفی در شرب از 5/5 به 7 درصد و میزان آب مصرفی در کشاورزی از 8/93 درصد یعنی 2 میلیارد و 353 میلیون متر مکعب به 3 میلیارد و 30 میلیون  مترمکعب می رسد .وی در خصوص میزان سرمایه گذاری تا دولت نهم 4/91 میلیارد تومان بوده است . دو مورد طرحهای آب تنظیمی هم 338 میلیون مترمکعب بود که 40 درصد از عملیات اجرایی این طرحها قبل از دولت نهم صورت گرفته و 27 هزار نفر اشتغالزایی دربرداشته شروع شده در دولت نهم 3/154 میلیارد تومان بود که 480 میلیون مترمکعب تامین آب و مقدمات آن را فراهم کرد .

مهندس فهیمی افزود  : 60 درصد اجرای طرحها در باب 338 میلیون مترمکعب آب تنظیمی در دولت نهم انجام پذیرفته است . وی میزان اشتغالزایی این طرحها را 30 هزار و 263 نفر روز دانست و افزود : 60 درصد از اشتغالزایی 27 هزار نفری که تا دولت نهم نیز صورت گرفته بود را هم باید به این آمار افزود چرا که 60 درصد از این طرحها در زمان دولت نهم اجرایی شده است .

کد خبر: 92
  تاریخ خبر : 29 آبان 1387
 2485
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 59
 • بیشترین بازدید همزمان : 236
 • بازدید امروز : 6,750
 • بازدید دیروز : 9,226
 • کل بازدید : 2,812,653
 • آخرین به روزرسانی : 25 فروردین 1400 11:35:16

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : زنجان، ضلع شمالی فلکه قائم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای زنجان
 • کدپستی : 4513713133
 • تلفن : 02433441041
 • فاکس :
 • پست الکترونیکی : info[at]znrw.ir
 • پیامک : 3000819190
 • تلفن گویا : 02433136000