|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،سد بلوک زنجان با حضور مسئولین استانی افتتاح شد.

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ،سد بلوک زنجان با حضور مسئولین استانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، سد بلوک در شمالغرب زنجان با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر حقیقی استاندار زنجان ،نمایندگان زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اداری استان افتتاح شد.

آیت اله خاتمی،نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران،اظهار داشت:همه باید قدردان خون شهدای این انقلاب باشیم،چرا که امروز اگر عزت،افتخار و تولید در کشور وجود دارد به برکت همین رشادت ها و ایثارگری های این عزیزان است.

وی سدهای ساخته شده در استان را نشانگر استعداد و توانمندی جوانان این منطقه دانست و افزود:یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی ایران همین اعتماد به نفس دادن به مردم است که شعار ما می توانیم را به عینیت تبدیل کنند.

دکتر حقیقی، استاندار زنجان نیز در آئین افتتاح سد بلوک، دستاورهای وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای زنجان در استان را مهم ارزیابی کرد و افزود: طی بازدید دوره ای که به اتفاق مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان از طرحهای عمرانی این شرکت خواهیم داشت،سعی خواهیم کرد در حد امکان مسائل و مشکلات اعتباری و جاری این طرحها را مرتفع نماییم.

وی از همه دست اندکاران طرح سد مخزنی بلوک قدردانی کرد و افزود:با افتتاح این طرح ،امیدواریم کشاورزان و بهره برداران این منطقه با صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف از نعمت آب برخوردار شوند.

در این مراسم،مهندس یوسف رضاپور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با تشریح عملکرد چهل ساله این شرکت در توسعه و پیشرفت صنعت آب استان اظهار کرد: آغاز فعالیت شرکت آب منطقه ای زنجان در دهه دوم انقلاب بود ودر این دهه مطالعات و اجرای طرح ساختمان سد تالوار و گلابر در سال 1374 برای تامین آب کشاورزی و صنعت شهرستان‌های ایجرود و خدابنده و آغاز مطالعات و اجرای طرح ساختمان سد تهم برای تامین آب شرب شهرستان زنجان در سال 1373 اقدامات شاخص این شرکت است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان تصریح کرد: در دهه سوم انقلاب اسلامی تعداد هشت سد مخزنی کوچک و بزرگ با حجم 210.4 میلیون مترمکعب برای مصارف شرب، صنعت و کشاورزی ایجاد شده است و در صورت احداث شبکه آبیاری و زهکشی امکان آبیاری یک هزار و 372 هکتار از اراضی استان را دارا می باشد.

وی با اشاره به اینکه آغاز عملیات مطالعه و اجرای طرح ساختمان سد کینه‌ورس در سال 1379 برای تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی بود،اظهارکرد:  تعداد 13 سد تغذیه مصنوعی به حجم 46.4 میلیون مترمکعب برای تقویت سفره‌های آبخوان شهرستان‌های زنجان، سلطانیه به بهره‌برداری رسیده است.

رضاپور یادآور شد: تعداد 18 ایستگاه پمپاژ با حجم 51.08 میلیون مترمکعب برای تامین آب 6 هزار و 452 هکتار از اراضی سطح استان و اشتغالزایی 4 هزار و 429 نفر به بهره‌برداری رسیده است. همچنین تعداد 44 بند انحرافی و سه سر دهنه و کانال به منظور تامین آب 11 هزار و 440 هکتار و اشتغالزایی 8 هزار و 658 نفر در سطح  استان نیز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان به آغاز عملیات اجرایی سد مشمپا اشاره کرد و گفت:این سد با هدف تامین آب شرب و صنعت زنجان به میزان 50 میلیون متر مکعب در نظر گرفته شده است و این طرح با رعایت همه موازین و اصول زیست محیطی به جلو می رود و این شرکت با دقت مشغول بررسی همه جوانب توسط مشاورین و کارشناسان مجرب است تا در آینده، مشکلی در کیفیت آب آن حادث نشود.

این مقام مسئول به عملیات اجرایی سد مراش نیز اشاره کرد و عنوان داشت: این سد برای تامین آب شرب و  صنعت ماهنشان،دندی و روستاهای اطراف با حجم 6.5 میلیون مترمکعب در دست ساخت می باشد.

رضاپور خاطرنشان کرد: آغاز عملیات اجرای ساختمان سد بلوبین برای تامین آب شرب شهرستان ایجرود و روستاهای تابعه به میزان 3.5 میلیون مترمکعب آغاز عملیات اجرای ساختمان بند تنظیمی پاوه رود و برای تامین آب کشاورزی 12 هزار و 440 هکتار از اراضی حقابه برای شهرستان طارم به میزان 114.9 میلیون مترمکعب بوده از دیگر اقدامات شرکت آب منطقه ای زنجان می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان در خصوص مشخصات طرح و سدبلوک اظهارکرد: عملیات اجرایی این سد از سال 1385 آغاز و هدف از اجرای این سد مهار آبهای سطحی و جلوگیری از طغیانهای فصلی رودخانه بلوغ ، تغذیه مصنوعی و تامین و ذخیره سازی آب کشاورزی اراضی روستاهای کهاب،بلوک و سیف آباد به مقدار 196 هکتار است.

وی حجم مخزن سد را 51/1 میلیون متر مکعب بیان نمود و اظهار داشت: تا کنون برای این پروژه191368میلیون ریال هزینه شده و میزان اشتغال زایی این پروژه را 78 نفر بطور مستقیم و 42 نفر غیر مستقیم اعلام کرد و گفت : پیشرفت فیزیکی ساختمان سد100 درصد است . 

کد خبر: 1473
  تاریخ خبر : 21 بهمن 1397
 کارشناس روابط عمومی
 543
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 4
 • بیشترین بازدید همزمان : 236
 • بازدید امروز : 644
 • بازدید دیروز : 4,420
 • کل بازدید : 4,851,729
 • آخرین به روزرسانی : 8 آذر 1401 15:38:39
 • شناسه IP شما : 44.200.169.3

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : زنجان، ضلع شمالی فلکه قائم، شرکت سهامی آب منطقه‌ای زنجان
 • کدپستی : 4513713133
 • تلفن : 02433441041
 • ارتباط مستقیم دفتر بازرسی : 11-02433136310
 • پست الکترونیکی : info[at]znrw.ir
 • پیامک : 3000819190
 • تلفن گویا : 02433136000